خانه اخبار مقالات تماس با ما سبد خرید ۰

اصول فقه

این کتاب دکتر برگرفته ازکتاب ابوالحسن محمدی (منبع اصلی اصول فقه) و جزء پر فروش ترین کتاب های آموزشی اصول فقه می باشد. بطوریکه در مدت زمان 3 سال 30،000 جلد از این کتاب منتشر شده و به چاپ بیست و دوّم رسیده است. این کتاب کلیه مباحث اصول فقه را در قالب 7 فصل طبقه بندی کرده است: 

فصل اول: کلیات

فصل دوم: الفاظ

فصل سوم: ادله استنباط احکام شرع

فصل چهارم: أمارات

فصل پنجم: اصول عملیه

فصل ششم: تعارض ادله

فصل هفتم: اجتهاد و تقلید

از این بین مباحث الفاظ، ادله استنباط احکام شرع و اصول عملیه از اهمیت ویژه ای در آزمون های حقوقی برخودار هستند.که در این کتاب این مباحث به خوبی آموزش داده شده است. درس اصول فقه یک درس کاملاً مفهومی و کاربردی می باشد و می بایست در قالب مثال های فراوان آموزش داده شود. مؤلف با بکارگیری تکنیک های حرفه ای و نوین آموزشی در درس اصول فقه پس از توضیح کامل مباحث، با ارائه نکات کاربردی و مثال های قانونی سعی در تسهیل یادگیری مطلب داشته که استقبال از این کتاب نشان از رسیدن به این مهّم می باشد.

 مخاطبین این کتاب چه افرادی هستند؟

بسیاری از داوطلبین آزمونهای حقوقی بویژه وکالت به تصور اینکه یادگیری درس اصول فقه زمانگیر است و ضریب آن در آزمون 1 می باشد بطور کلی از این درس صرفنظر می کنند. برخلاف تصور این دسته اتفاقاً یکی از مهترین دروس و تعیین کننده ترین دروس در کسب رتبه بالا درس اصول فقه می باشد و داوطلبین می بایست اهمیت ویژه ای برای این درس قائل شوند. شما داوطلبین گرامی با مطالعه چند صفحه از این کتاب می توانید به سادگی و روانی آن پی ببرید

 شایان ذکر است هر 20 سؤال آزمون وکالت 94 و 19 سؤال آزمون وکالت 95 و 17 سؤال آزمون وکالت 96 عیناً در این کتاب آورده شده است. داوطلبین آزمون های وکالت، قضاوت و کارشناسی ارشد(حقوق خانواده) می توانند از این کتاب بعنوان منبع اصلی استفاده نمایند. بویژه جامعه وکلاء از مباحث اصول عملیه می توانند در نگارش لوایح حقوقی استفاده نمایند.

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست