خانه اخبار مقالات تماس با ما سبد خرید ۰

شرایط ویژه پیش بینی لغو آزمون وکالت 20 فروردین

دوشنبه ۱۶ فروردین ۰

طبق خبری از وزرات کشور مجوز برگزاری آزمون وکالت اسکودا که بعد از دو بار تعویق قرار بود روز جمعه 20 فرودین برگزار شود به دلیل شیوع گسترده کرونا برگزار نخواهدشد.
البته در صورت عدم تمکین نهادهای برگزار کننده آزمون وکالت اسکودا دادستانی کشور ورود خواهد کرد،که امروز طبق خبرگذاری دادستانی کشور ورود کرده و جلسه برگزارشده است.
نهایت تا 5 شنبه بعدازظهر قدرت موافقان و مخالفان و اقتدار کسانی که دم از سلامتی مردم جامعه می زنند مشخص خواهد شد.

آقای رضا خشنودی در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به قرمز شدن تهران آیا آزمون وکالت در ۲۰ فروردین امسال برگزار می‌شود؟ افزود: تشخیص اینکه این آزمون برگزار شود یا نشود بر اساس مصوبات ستاد ملی کروناست و از آنجایی که تهران در شرایط قرمز قرار گرفته است بر اساس مصوبات ستاد کرونا برگزاری همه دوره‌های آموزشی ممنوع است و متولیان امر باید دقت کنند که درباره مصوبات ستاد ملی کرونا با در نظر گرفتن شیوه نامه‌های بهداشتی،اقدامات اداری را انجام دهند.
 
وی در پیگیری حقوق عامه گفت: قطعاً رعایت نکردن مصوبات ستاد کرونا و شیوه نامه‌های بهداشتی نقض حقوق عامه است چرا که رعایت سلامت مردم جزو حقوق عامه محسوب می‌شود و وقتی شرایط تهران قرمز است آحاد مردم و دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و سایر نهاد‌های مستقل مکلف به رعایت هستند و کانون وکلا هم از این امر مستثنی نیست و رعایت نکردن مصوبات تبعاتی دارد و ممکن است باعث تعقیب کیفری و حقوقی ناقضان آن شود.

معاون دادستان کل کشور افزود: کانون وکلا قطعاً به آثار این تصمیم اش آگاهی دارد، ​از نظر ما مصوبات ستاد ملی کرونا الزام آور است و لازم نیست از طرف نهادی به الزام آور بودن آن اشاره شود.

آقای خشنودی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا درست است که پیگیری این موضوع به دادستانی تهران موکول شده است؟ گفت: قطعاً دادستان تهران می‌تواند در این مورد اتخاذ تدبیر یا موضع کند و ایشان می‌تواند مانع برگزاری آزمون شود،اما رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا الزام آور است و کسانی که مصوبات را اجرا نمی‌کنند باید متوجه آثار ناشی از آن باشند.

هنوز به ما ایمان نمی آورید؟